مته گردبر

مته گردبر دریل مگنت و انواع آن

مته گردبر دریل مگنت TCT و HSS

معرفی انواع مته گردبر دریل مگنت

بعد از خرید یک دریل مگنت مناسب نوبت به انتخاب و شناسایی انواع مته گردبر دریل مگنت می‌رشد. انواع مته گردبر دریل مگنت عبارت است از: مته‌های HSS و TCT. مته گردبر دریل مگنت نیز دارای یک پین می‌باشد. این پین وظیفه دارد تا مرکز قطعه را جهت برش حلقوی شناسایی نماید. ضمن اینکه از اطراف این پین است که خنک کننده جهت کاهش دما و اصطکاک جاری می‌گردد. یکی از علل مهم پیشنهاد مته گردبر دریل مگنت جهت سوراخکاری، دوام بالای این مته است. در واقع اگر برش سریع و با کیفیت می‌خواهید، این مته گزینه‌ای مناسب برای شما می‌باشد.

مته‌های HSS و TCT چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

گاهی برای برخی از تجهیزات باید هزینه بیشتری نمایید تا کیفیت کارتان بالاتر رود. مصداق بارز آن انتخاب مته گردبر دریل مگنت HSS و TCT مناسب‌ می‌باشد‌. مته‌های TCT از HSS گرانتر هستند اما گرانی آن‌ها بی‌حکمت نیست. مته‌های TCT به میزان قابل توجهی عمر طولانی‌تری دارند. ضمن این‌ که این مته‌ها با سرعت بیشتری کار می‌کنند. با کار کردن آنها در دور بالاتر، سوراخ‌های بیشتری نیز ایجاد می‌شود. سختی بیشتر کاربید تنگستن نسبت به فولادهای سرعت بالا، عامل اصلی شکل گیری  این ویژگی‌ها در مته‌های TCT می‌باشد.

مته گردبر دریل مگنت

مته گردبر دریل مگنت مدل HSS

خرید مته گردبر HSS

نام مته گردبر HSS مخفف عبارت High Speed Steel می‌باشد. این عبارت به معنای فولاد سرعت بالا است که مفهوم سرعت بالا در سوراخکاری مته مذکور را می‌رساند. نکته مهم دیگر در خصوص مته HSS لبه دندانه‌ای آن می‌باشد‌. ابعاد سوراخکاری این مته از قطر ۱۰ میلی‌متر شروع شده و تا ۶۵ میلی‌متر ادامه می‌یابد. همچنین مته گردبر HSS برای عمق‌های ۱ اینچ و ۲ اینچ مناسب می‌باشد.

برای دیدن انواع سایزها و برندهای HSS در سایت مته‌سرا کلیک کنید.

 

مته گردبر دریل مگنت مدل سرالماسه یا TCT

مته TCT نوع دیگری از مته گردبر می باشد. TCT مخفف عبارت Tungsten Carbid Tipped می باشد. مته TCT تا قطر ۱۵۰ میلیمتر در بازار موجود می باشد. ویژگی مهم کاربید تنگستن، مقاومت بالای آن می باشد. این ویژگی سبب شده است تا از این ماده جهت برش مواد و فلزات سخت استفاده شود. بنابراین این مته گزینه مناسبی جهت سوراخکاری فلزاتی مثل برنج، برنز، فولاد، فولاد ضد زنگ و چدن مناسب می باشد.

برای دیدن انواع سایزها و برندهای مته گردبر سرالماسه یا TCT در سایت مته‌سرا کلیک کنید.

خرید مته گردبر سرالماسه TCT

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.